Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Voucher de 700RON
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Voucher de 700RON

Bună ziua!
Vă rog să mă lămuriți în legătură cu voucher-ul de energie în valoare de 700 RON(la momentul actual). Locuiesc în aceeași casă cu mama mea. Suntem pensionari la noi în casă. Eu am o pensie de peste 4100RON, soțul meu are peste 3400RON, iar mama mea are 1725RON. Se pare că mama mea nu va primi voucher, pentru că se face calculul pe gospodărie(așa spune TV-ul). Cică trebuie să ai sub 2000RON per persoană. Vă rog să-mi comunicați dacă este așa.
Mulțumesc mult.
Da. Pentru ca la adresa respectiva vietuiesc mai multe persoane care depasesc 2000 lei venit per membru de familie, chiar daca mama s-ar incadra la persoane beneficiare, nu primeste voucher. Puteti sa va schimbati domiciliul la alta adresa astfel ca mama sa figureze singura in baza de date la adresa sa de domiciliu, astfel va putea primi voucherul ptr energie.
SM LEGAL CONSSULT a scris:

Puteti sa va schimbati domiciliul la alta adresa astfel ca mama sa figureze singura in baza de date la adresa sa de domiciliu, astfel va putea primi voucherul ptr energie.

Ar fi corect/legal? Nu ar fi.