Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, In cazul in care intr-o unitate ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, In cazul in care intr-o unitate spitaliceasca se ...

Buna seara,
In cazul in care intr-o unitate spitaliceasca se doreste ca angajatii sa poata beneficia de o masa calda, contra cost, este posibil acest lucru? In cadrul spitalelor, medicii de garda (de exemplu) au reglementat acest drept de care beneficiaza in mod gratuit, dar ceilalti salariati ar putea beneficia de acest drept, contra cost? Se incalca vreo reglementare legala, daca s-ar pune in practica acest lucru? Multumesc.
Contra cost sau gratis , se doreste ?
Contra cost.
Da, se poate asigura asa ceva.