Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara! Am și eu o nelămurire, mama mea ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara! Am și eu o nelămurire, mama mea beneficiază de ...

Bună seara! Am și eu o nelămurire, mama mea beneficiază de talon special de călătorie cu reducere 100%, aș dorii să știu dacă trebuie neapărat să fiu însoțită sau pot călătorii și singură?
Tichetele de călătorie gratuite pot fi ridicate și utilizate și de către soțul/soția sau de către alte persoane mandatate de titulari să le reprezinte interesele, pe bază de împuternicire cu dată certă, însoțită de o copie a actului de identitate al titularului tichetului, nefiind necesară prezența titularului la momentul realizării călătoriei.
....Decretul-lege 118/1990....
Am înțeles! Vă mulțumesc frumos!