Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Transfer SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Transfer SRL

Buna seara,
Doresc sa infiintez un SRL, dar, pentru moment, nu o pot face pe numele meu. Daca o infiintez pe numele unei cunostinte, cum as putea, peste cateva luni s-o trec pe numele meu. Care ar fi cea mai simpla si ieftina metoda? Multumesc!

Prin cesiune parti sociale sau vanzare firma.Oricare ar fi modalitatea de schimbare a asociatilor(sau unic asociat), a procentului de parti sociale, tot prin Registrul comertului trebuie sa efectuati aceste mentiuni.
Cesiune