Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am cumparat un spatiu comercial de la o persoana ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am cumparat un spatiu comercial de la o persoana juridica.

Am cumparat un spatiu comercial de la o persoana juridica..Fostul proprietar a ramas chirias.O parte din spatiu este inchiriat de o alta firma. Eu am preluat contractul de inchiriere cu toate clauzele trecute in acest contract.Energia electrica era asigurata de fostul proprietar printr-un contor pasant.Fostul proprietar a insistat ca, contractul de furnizare sa ramana pe numele sau dar acum pentru consumul celuilat chirias urmeaza sa-mi emita facura mie si eu sa incasez de la celalalt chirias..Eu sunt persoana fiizica,nu este normal sa emita factura direct catre celalat chirias?
george-neagu, moderator
Atat timp cat actualul chirias a ramas titular d econtract furnizare energie electrica este normal sa emita document justificativ direct consumatorului final
Dv chiar daca sunteti proprietar al spatiului nu detineti calitatea de titular contract furnizare energie electrica