Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua, Daca doresc sa-mi retrag cererea de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua, Daca doresc sa-mi retrag cererea de executare silita ...

Buna ziua,
Daca doresc sa-mi retrag cererea de executare silita impotriva unui debitor,ce cheltuieli trebuie sa platesc executorului in conditile in care debitorul nici nu a primit instintare ca va fi executat??
Dar pe saitul justitiei apare ca sa aprobat cererea.
Multumesc!!!
Contactati birou executare silita si clarificati aspectul daca a demarat actele si actiunile afarente parcurgerii procedurii de executare silita
Dv v-ati adresat executorului judecatoresc pentru materializare hotarare judecatoreasca?
Mi sa calculat cat are debitorul de plata si facut dosar de executare silita,apoi aprobata cerere de instanta.
Eu mam inteles cu debitorul asupra unei rate si vreau sa renunt la executare.
Platesc tot onorariul executorului ????
Puteti incheia document la executorul judecatoresc in prezenta debitorului prin care consemnati conventia intervenita
Daca executorul judecatoresc a deschis dosarul de executare silita la cererea dv se impune sa achitati obligatiile aferente =onorariu+eventuale cheltuieli de executare
Da, trebuie să plătiți tot onorariul executorului, plus alte taxe de executare cum ar fi taxa de timbru, cheltuieri de comunicare......
Dapix, utilizator