Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Lucrez într-o Companie privată în ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Lucrez într-o Companie privată în funcția de ...

Bună ziua! Lucrez într-o Companie privată în funcția de Revizor contabil, de 25 ani, fiind încadrat cu studii medii. In anul 2020 am absolvit facultatea, am prezentat diploma de licență la Serv Resurse Umane, dar surpriza: am solicitat o adeverință din care sa rezulte că am o vechime in specialitate de 25 ani, din care 2 ani cu studii superioare, fiindu-mi necesară la susținerea unui concurs, la care una din cerințe era vechime de minim 2 ani in studii superioare, m-i s-a spus că cerințele postului sunt de studii medii și nici salariul nu mi-a fost mărit
Vă rog să mă ajutați, ce pot face, in această privință, mă afectează oriunde, la susținerea unui concurs!
Vă mulțumesc frumos!
Daca ati fost incadrat pe studii medii , nu aveti de unde sa scoateti vechimea in specialitaea..trebuia sa vorbiti cu angajatorul sa modifice fie functia , fie cerintele postului ocupat.