Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumparat o masina ,am facut contractul de vinzare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumparat o masina ,am facut contractul de vinzare cumparare ...

Am cumparat o masina ,am facut contractul de vinzare cumparare ,vinzatorului i sa vizat de la primarie contractul dar dorim de comun acord sa anulam vinzare .
Cum putem anula vanzarea?
Condiţiile in care cumparatorul poate cerere rezolutiunea contractului de vanzare cumparare vehicol,sunt ca viciul să fie ascuns, sa fi existat la momentul incheierii contractractului si se poate realiza printr-o actiune in garaniie numita redhibitorie
Formulati actiune in instanta