avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumparat o masina ,am facut contractul de vinzare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumparat o masina ,am facut contractul de vinzare cumparare ...

Am cumparat o masina ,am facut contractul de vinzare cumparare ,vinzatorului i sa vizat de la primarie contractul dar dorim de comun acord sa anulam vinzare .
Cum putem anula vanzarea?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 11:16, 12 Martie 2023
Condiţiile in care cumparatorul poate cerere rezolutiunea contractului de vanzare cumparare vehicol,sunt ca viciul să fie ascuns, sa fi existat la momentul incheierii contractractului si se poate realiza printr-o actiune in garaniie numita redhibitorie
Formulati actiune in instanta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate anula un contract de vanzare cumparare apartament daca ... AlinaMaria23 AlinaMaria23 Se poate anula un contract de vanzare cumparare apartament daca ulterior descopar ca inainte sa cumpar au fost anumite probleme in trecut legate de bloc? De ... (vezi toată discuția)
Masina second hand - vicii ascunse, lipsa catalizator Dorin_33 Dorin_33 Buna ziua, Am cumparat recent o masina de la o persoana fizica si am facut greseala sa nu o verific la atelier inainte de a o cumpara. Am dus-o dupa doua ... (vezi toată discuția)