Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Speță apropo de articolul,, pot sa i rețin ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Speță apropo de articolul,, pot sa i rețin angajatului banii ...

Speță apropo de articolul,, pot sa i rețin angajatului banii de concediu la care nu avea dreptul?,,
În articol se vb despre angajatul care nu este de acord sa i restituie banii angajatorului... În realitate nu te întreabă nimeni, si ultimul fluturas este cu banii deja trași. Vb despre o multinationala. Sa înțeleg ca este ilegal ce face și angajatul ar treb sa si ceara banii inapoi prin ITM iar angajatorul sa si recupereze banii în instanta?
vivi23ro, utilizator
Da, este nelegal cum procedeaza ...asa au invatat sa faca , sa incalce legea.