Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 SALUT, daca dețin un pfa cu cod caen 4322-Lucrari de ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

SALUT, daca dețin un pfa cu cod caen 4322-Lucrari de instalatii ...

SALUT, daca dețin un pfa cu cod caen 4322-Lucrari de instalatii sanitare, de incalzire si de aer conditionat) Si prestez servicii doar la SRL URI SI PFA URI Imi trebuie obligatoriu casa de marcat? mereu primesc banii prin cont bancar si nu intenționez pe viitor sa lucrez cu persoane fizice
In cazul PFA nu este obligatorie utilizarea caselor de marcat fiscale, conform OG 28/1999 privind obligatia agentilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale, art.2 lit h, redat mai jos:
"Art. 2. - Se excepteaza de la prevederile art. 1 alin. (1):
l) serviciile de instalatii, reparatii si intretinere a bunurilor, efectuate la domiciliul clientului;
De ce nu cititi un pic legea?

Nustiinimic a scris:

In cazul PFA nu este obligatorie utilizarea caselor de marcat fiscale, conform OG 28/1999 privind obligatia agentilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale, art.2 lit h, redat mai jos:
"Art. 2. - Se excepteaza de la prevederile art. 1 alin. (1):
l) serviciile de instalatii, reparatii si intretinere a bunurilor, efectuate la domiciliul clientului;
De ce nu cititi un pic legea?

nu e mai simplu sa spui daca trebuie casa de marcat sau nu? imi spui toate legile astea si nu înțelegi nimic
Se pare ca nu....cum instalezi un aer conditionat daca nu intelegi ceva asa de simplu....