Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... hotarare definitiva
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

hotarare definitiva

Stie cineva cum se procedeaza pt a lua o stampila ca o hotarare este definitiva? Unde trebuie sa merg...la judecatorul de servici? Si as putea sa trimit pe cineva cu delegatie ( care nu este avocat ).sa ia stampila respectiva? Multumesc!
Mai exact, ce doriti: stampila propriu-zisa sau hotararea judecatoreasca care, daca a ramas definitiva si irevocabila, se elibereaza in copie si se legal;izeaza?