Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Salutare! Sunt chirias de 1 zi intr-un apartament iar ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Salutare! Sunt chirias de 1 zi intr-un apartament iar proprietarul ...

Salutare!

Sunt chirias de 1 zi intr-un apartament iar proprietarul mi-a spus ca nu sunt probleme, in schimb aflu ca dusul are probleme mari cu scurgerea, abia se scurge apa.

Pot inceta acest contract (perioada determinata 1an) daca proprietarul nu rezolva aceasta problema?

Multumesc!
Sigur ca puteti, dar daca nu aveti si alte probleme, va sfatuiesc sa chemati proprietarul sa constate defectiunea, sa aduca un instalator sa remedieze problema .
Aveti grija la respectarea clauzelelor contractuale !
Succes!
Multumesc!