Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Daca am bonul de casa,in urma achizitionarii unui ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Daca am bonul de casa,in urma achizitionarii unui produs si vreau ...

Daca am bonul de casa,in urma achizitionarii unui produs si vreau sa-l returnez si sa primesc banii inapoi,nu sa fac schimb de marfa,conform legii in cat timp trebuie sa fac solicitarea? Multumesc anticipat.
Nu exista vreo obligatie din partea magazinului, nici sa va schimbe si nu nici sa va dea banii inapoi, tine de politica loc daca vor sa faca asta, dar legea nu ii obliga.
Dreptul de retragere exista doar pt cumparaturile on line.
Despre conditiile de retur, daca exista, va interesati doar la magazinul de unde ati cumparat.