Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Semnatura administrator scanata pe preaviz !
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Semnatura administrator scanata pe preaviz !

Preavizul este in cf. cu art. 73 din legea 53/2003si incetarea activitatii cf art 65 .
Preavizul are pe el semnatura scanata a administratorului ( e legal )
nu este legala aceasta maniera de semnatura.
se poate intampla ca administratorul sa fie plecat o perioada mai mare din localitate.
scanarea se poaet face daca a existat un acord al administratorului asupra acestei chestiuni.
importanta este decizia de concediere si nu preavizul ca instiintare!!!