Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Debransare CMTEB 2023 (noua procedura)
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Debransare CMTEB 2023 (noua procedura)

Buna seara! Noua cerere de debransare CMTEB presupune convocarea adunarii generale pentru aprobare (nu se mai cere acordul vecinilor direct afectati) insa in cazul nostru nu avem presedinte (face parte din alta asociatie care s-a desprins din asociatia mama) iar comitetul executiv este demisionar. Ce optiuni avem pentru a convoca adunarea generala in vederea optinerii acordului? Este necesar 50%+1? Ce se intampla daca nu se intruneste cvorum? Si daca nu se intruneste nici la reconvocare? Se aproba in baza celor prezenti? Multumesc
Legea 325 art. 33 prevede:acordul scris al asociației de proprietari, exprimat prin hotărârea adunării generale, asupra intenției de realizare de către consumator a unui sistem individual de încălzire; Este acceptata de CMTEB hotarirea debransarii.adoptata inntro adunare generala convocata online?