avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatii de proprietari/ Intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatii de proprietari/ Intretinere

Buna ziua,

Va rog, sa-mi spuneti ce cheltuieli ale Asociatiei de Proprietari
nu ar trebui sa le platesc daca nu locuieste nimeni in apartament.
Mentionez ca platesc: -Salubritate, energie electrica, mentenanta
interfon, salarii, servicii administrative si cenzorat, cheltuieli
adminstrative. Acestea reprezentand > 1/3 din Lista de plata/luna.
Administratia tergiverseaza montarea de repartitoare individuale!

Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Cu stima,
Cel mai recent răspuns: mitabiciclista , utilizator 20:17, 30 Martie 2023
Ok, ...apartament 2 camere in Bucuresti...vara 100-120 pe luna. Tot zero persoane la intretinere...pe timp de iarna 325...din care cheltuieli adm., salarii aprox 90 lei(caldura este 180), sunt contorizat la apa si gaze!(restul...curent, salubritate si alte fonduri)
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este rentabil să ții un apartament gol,mai ales iarna.
Închiriați sau vindeți.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli de intretinere in lipsa de acasa KLTM KLTM Am lipsit din locuinta cateva luni si am facut o cerere de scoatere de la intretinere. Zero persoane sa puna. Vad cu stupoare ca au pus zero persoane insa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, as dori sa stiu cum se calculeaza ,sau mai exact cine ... Euroinvest Euroinvest Buna ziua, As dori sa stiu cum se calculeaza ,sau mai exact cine plateste serviciile de salubritate in urmatoarea situatie: locuiesc intr-o comuna de cativa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. exista vreo lege in romania care scuteste proprietarul ... ArtDi ArtDi Buna ziua. Exista vreo lege in Romania care scuteste proprietarul unui apartament, care nu locuieste in acel imobil, de plata la asociatie a curateniei si a ... (vezi toată discuția)