Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatii de proprietari/ Intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatii de proprietari/ Intretinere

Buna ziua,

Va rog, sa-mi spuneti ce cheltuieli ale Asociatiei de Proprietari
nu ar trebui sa le platesc daca nu locuieste nimeni in apartament.
Mentionez ca platesc: -Salubritate, energie electrica, mentenanta
interfon, salarii, servicii administrative si cenzorat, cheltuieli
adminstrative. Acestea reprezentand > 1/3 din Lista de plata/luna.
Administratia tergiverseaza montarea de repartitoare individuale!

Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Cu stima,
Ok, ...apartament 2 camere in Bucuresti...vara 100-120 pe luna. Tot zero persoane la intretinere...pe timp de iarna 325...din care cheltuieli adm., salarii aprox 90 lei(caldura este 180), sunt contorizat la apa si gaze!(restul...curent, salubritate si alte fonduri)
Nu este rentabil să ții un apartament gol,mai ales iarna.
Închiriați sau vindeți.