Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Radiere autoturism
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Radiere autoturism

Va rog sa ma ajutati cu un sfat in vederea solutionarii problemei mele.
In urma cu 3 ani am vandut un autoturism unui prieten. La vanzarea masinii am incheiat cu el o hartie de mana in prezenta unui martor, el neavand la acea data bani sa transcrie masina pe el . Impozitul pe aceasta masina tot eu il platesc iar de 3 luni il caut pe prietenul meu sa rezolvam problema dar nu dau de el , din auzite cica ar fi prin Germania si ca la randul lui ar fi vandut si el masina altei persoane. Ce pot sa fac in aceasta situatie? Cum as putea sa radiez masina de pe mine de la impozit si de la poilitie?
Va multumesc anticipat pentru sfaturi.
depinde i-ati dat si cartea CIV ?
Da , i-am dat si talonul si CIV-ul.
...:sorry:...