Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna dimineata, In cazul in care un salariat este ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna dimineata, In cazul in care un salariat este arestat preventiv, ...

Buna dimineata,
In cazul in care un salariat este arestat preventiv, insa societatea nu a primit nici un document in acest sens, doar a aflat verbal de la alte persoane decat salariatul, care este procedura pentru a suspenda contractul individual de munca conform articolului 50 lit. g din Codul muncii?
Va trebui sa obtineti un document de la Parchet, acre sa mentioneze data de cand e arestat si perioada.
Buna ziua, am solicitat acest document de la Judecatoria unde am gasit dosarul (Sector 1, Bucuresti), inca nu am primit nici un raspuns. Putem suspenda Contractul individual de munca in baza informatiilor gasite pe portalul Judecatoriei, referitoare la dosarul salariatului?
Se poate suspenda , dar va trebui si ceva scris de la Judecatorie/Parchet.