avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 684 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua... Am cumparat un imobil cu act de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua... Am cumparat un imobil cu act de vanzare-cumparare, ...

Buna ziua... Am cumparat un imobil cu act de vanzare-cumparare, un act de mana. Imi expira buletinul iar doamna vanzatoare a imobilului nu vrea sa completeze hartia de primire in spatiu..Cum pot sa mi fac buletin? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 17:13, 4 Aprilie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Făcându-va acte de proprietate, legal.
Ați dat niște bani pe cioara de pe gard.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparare casa fara acte auras33 auras33 Buna ziua, Intentionez sa cumpar o casa cu teren in apropiere de Bucuresti si as dori un sfat juridic, intrucat situatia proprietatii nu este foarte clara, ... (vezi toată discuția)
Contract vanzare-cumparare danmannyi danmannyi Am cumpărat in 2011 o casa și nu avea intabulare am acceptat sa ii facem noi aseară cinstind arvună după ce au fost gata actele cf și evaluare am ... (vezi toată discuția)
Ce fel de contract ar fi bine sa incheiem? marysa marysa Buna! Avem in proprietate un teren, iar un vecin vrea sa ne cumpere un altul ca sa-l dam pe al nostru dumnealui in schimb. Al nostru este mai mic ca, celalalt, ... (vezi toată discuția)