avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1616 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, Am o sora cu handicap grav 1 de 4 ani de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, Am o sora cu handicap grav 1 de 4 ani de Tot de 4 ...

Buna seara,
Am o sora cu handicap grav 1 de 4 ani de Tot de 4 ani de zile ea plateste impozit fortata( intr-un cuvant ) deorece primarul din comuna unde locuieste nu vrea nici sa o asculte nici sa ii asculte punctul sau de vedera nici nu sa uitat la actele sale de handicap,spunand ca el nu pierde vremes cu acesti oameni .Stau si ma inteb si ma mir Cum cu asa oameni Adic apersoanele cu mobilitate redusa nu au drepturi?Nici la o viata demna nici la raspunsuri din partea autoritatilor?Intr-un cuvant nu ai nici-un drept trenbui sa -ti platesti impozitul .Cine vtrei sa ti-l plateasca ?EU ,Acestea sant raspunsurile primarului din comuns Uda Judetul Arges.Ce pot sa fac eu pentru sora mea si drepturile sale .
Va multumesc .
O seara agreabila.
Ultima modificare: Vineri, 14 Aprilie 2023
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Constantinescu gheorghe , utilizator 19:07, 14 Aprilie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Primăria poate fi reclamată prin depunerea unei petiții la prefectură.
Reclamația se face în scris, nu verbal, și se depune la secretariat cerând număr de înregistrare.

În 30 de zile trebuie să primiți răspuns scris.

Dacă nu se rezolvă, sora să se adreseze instanței de judecată.
Ultima modificare: Vineri, 14 Aprilie 2023
Dapix, utilizator
Credeti ca dau o face on line este OK? sau pri recomandata postala.
Poate încerca și cu o petiție online trimisă prin email.
Să ceară confirmarea primirii, și număr de înregistrare.
Va mutumesc tuturor. Un paste fericit!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Grad 2 invaliditate AlbertCaf AlbertCaf Buna ziua! Spuneti-mi, va rog, persoanele cu grad 2 de invaliditate sunt scutite de plata impozitelor si taxelor? Va multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Persoana cu handicap, beneficiaza de reducerea impozitului pentru locuinta ? Pilu Pilu Buna ziua, as avea si eu o intrebare, daca ma poate lamuri cineva: Am o ruda care are un copil incadrat in gradul 2 de invaliditate, handicap accentuat, are si ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit pe casa negru daniel negru daniel Buna ziua, sunt persoana cu handicap grad accentuat sau 2 cum era mai demult, asi dori sa stiu se poate sa fiu scutit de impozitu pe casa daca nu sunt ... (vezi toată discuția)