Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, Am o sora cu handicap grav 1 de 4 ani de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, Am o sora cu handicap grav 1 de 4 ani de Tot de 4 ...

Buna seara,
Am o sora cu handicap grav 1 de 4 ani de Tot de 4 ani de zile ea plateste impozit fortata( intr-un cuvant ) deorece primarul din comuna unde locuieste nu vrea nici sa o asculte nici sa ii asculte punctul sau de vedera nici nu sa uitat la actele sale de handicap,spunand ca el nu pierde vremes cu acesti oameni .Stau si ma inteb si ma mir Cum cu asa oameni Adic apersoanele cu mobilitate redusa nu au drepturi?Nici la o viata demna nici la raspunsuri din partea autoritatilor?Intr-un cuvant nu ai nici-un drept trenbui sa -ti platesti impozitul .Cine vtrei sa ti-l plateasca ?EU ,Acestea sant raspunsurile primarului din comuns Uda Judetul Arges.Ce pot sa fac eu pentru sora mea si drepturile sale .
Va multumesc .
O seara agreabila.
Manuela Rășină, administrator
Primăria poate fi reclamată prin depunerea unei petiții la prefectură.
Reclamația se face în scris, nu verbal, și se depune la secretariat cerând număr de înregistrare.

În 30 de zile trebuie să primiți răspuns scris.

Dacă nu se rezolvă, sora să se adreseze instanței de judecată.
Dapix, utilizator
Credeti ca dau o face on line este OK? sau pri recomandata postala.
Poate încerca și cu o petiție online trimisă prin email.
Să ceară confirmarea primirii, și număr de înregistrare.
Va mutumesc tuturor. Un paste fericit!