Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Eu cu mama mea si bunica mea locuium ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Eu cu mama mea si bunica mea locuium intr-un apartament. ...

Buna ziua,

Eu cu mama mea si bunica mea locuium intr-un apartament.
Ne intereseaza sa avem fiecare dintre noi acte pe acest apartament, in aceeasi masura.
Se poate ? Ne puteti indruma ce sa cerem de la notar? Presupun ca la notar se fac actele.
In apartamentul cui locuiti?
In apartamentul mamei.
Daca e ap mamei, primiti o cota doar daca mama vrea sa va dea. Daca vrea sa va dea...va da gratis, inseamna ca va doneaza, daca va da pe bani, inseamna ca va vinde. Orice act privind casa, se face la notar.
Ce înseamnă să aveți fiecare act pe apartament?
Vreți sa fiti coproprietare toate 3, în indiviziune?
Fara suparare, daca intelegeam termeni juridici nu intrebam un avocat. "Copoprietate" ? Probabil. Cred ca intrebarea mea e clara.