Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am o nelămurire referitor la Codul muncii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am o nelămurire referitor la Codul muncii în ceea ...

Buna ziua! Am o nelămurire referitor la Codul muncii în ceea ce privește un angajat daca dorește să fie neutru la propunerea unui reprezentant al salariaților? Este obligat angajatul să propună pe un coleg pentru a fi reprezentant al salariaților, daca angajatul nu dorește acest aspect!?! Mulțumesc anticipat
Angajatul are dreptul , nu obligatia sa propuna pe cineva.