Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare contract de munca Buna ziua, Este ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare contract de munca Buna ziua, Este obligatorie suspendarea ...

Suspendare contract de munca
Buna ziua, Este obligatoriu suspendarea contractului de munca la acordarea concediului fara plata, conf.art.54 din Codul Muncii acesta poate fi suspendat prin acordul partilor.
Va multumesc!
Poate textului de lege , nu ar fi obligatorie ,..dar practica majoritara este in sensul suspendarii.
Va multumesc, asa inteleg si eu din textul de lege, atunci cand intervine obligativitatea legiuitorul nu cred ca ar lasa loc de interpretare si ar prevede in mod expres suspendarea contractului de munca in situatia acordarii CFP..Va multumesc inca oadata!