avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 124 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Subînchiriere apartamente regim hotelier
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Subînchiriere apartamente regim hotelier

Buna.. Asi dori și eu sa știu cum se procedează și ce trebuie sa fac dacă doresc sa închiriez apartamente pe luna de la persoane fizice iar apoi la rândul meu sa le subînchiriez mai departe in regim hotelier. Asi dori sa știu tot ce trebuie sa fac ce acte trebuie sa fac.
Mulțumesc
Ultima modificare: Vineri, 21 Aprilie 2023
Ruxxy2023, utilizator
Cel mai recent răspuns: Ruxxy2023 , utilizator 14:12, 22 Aprilie 2023
Pentru a putrea subinchiria apartamentele in regim hotelier este necesar sa obtineti acordul proprietraului si schimbarea destinatiei spatiului
[ link extern ] /
Da am rezolvat asta cu acordul.. dar nu știu exact eu ce trebuie sa fac pentru a subinchiria mai departe ce demersuri trebuie sa fac trebuie sa deschid o firma ceva. Ce taxe și unde trebuie sa plătesc pentru asta

ynocentta a scris:

Pentru a putrea subinchiria apartamentele in regim hotelier este necesar sa obtineti acordul proprietraului si schimbarea destinatiei spatiului
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Subinchiriere DoruD DoruD stau cu chirie si as vrea sa subinchiriez o camera din 2 As vrea sa stiu 1) daca se poate si ce trebuie sa fac ca sa fiu in legalitate? Contract la circa ... (vezi toată discuția)
Subînchiriere in regim booking Saniel Saniel Salutare îmi poate explica și mie cineva ce pași trebuie sa urmez daca asi dorii sa subînchiriez in regim booking un apartament .Recent am aflat de ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, deținem un apartament pe care dorim sa îl închiriem ... Nico chetan Nico chetan Bună ziua, deținem un apartament pe care dorim sa îl închiriem în regim hotelier. Care sun pașii ce trebuie urmați pentru a lucra legal? Dorim sa ... (vezi toată discuția)