Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Subînchiriere apartamente regim hotelier
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Subînchiriere apartamente regim hotelier

Buna.. Asi dori și eu sa știu cum se procedează și ce trebuie sa fac dacă doresc sa închiriez apartamente pe luna de la persoane fizice iar apoi la rândul meu sa le subînchiriez mai departe in regim hotelier. Asi dori sa știu tot ce trebuie sa fac ce acte trebuie sa fac.
Mulțumesc
Ruxxy2023, utilizator
Pentru a putrea subinchiria apartamentele in regim hotelier este necesar sa obtineti acordul proprietraului si schimbarea destinatiei spatiului
[ link extern ] /
Da am rezolvat asta cu acordul.. dar nu știu exact eu ce trebuie sa fac pentru a subinchiria mai departe ce demersuri trebuie sa fac trebuie sa deschid o firma ceva. Ce taxe și unde trebuie sa plătesc pentru asta

ynocentta a scris:

Pentru a putrea subinchiria apartamentele in regim hotelier este necesar sa obtineti acordul proprietraului si schimbarea destinatiei spatiului
[ link extern ] /