Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Disponibilizare persoana in vârstă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Disponibilizare persoana in vârstă

Buna ziua ! Va prezint situația mamei mele in vârstă de 54 ani care urmează să fie disponibilizată de pe un post de economist, ocupat la stat, in urma dispariției postului pe care îl ocupă în prezent.
In acest caz, mama mea întâlnește o dificultate în a-și găsi un alt loc de muncă din cauza vârstei înaintate pe care o are.
Exista vreo soluție în acest caz pentru ca aceasta sa nu își piardă locul de munca ?
Unutilizator24, utilizator
Exista o solutie , daca o poate reloca pe un alt post.
Cornel Vasile, Consilier juridic