Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , Am lucrat 5 luni si 12 zile la un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , Am lucrat 5 luni si 12 zile la un angajator care ...

Buna ziua ,

Am lucrat 5 luni si 12 zile la un angajator care mi a inregistrat contractul de munca in revisal dar nu a platit nici o contributie pt mine .am incetat contractul de 2 saptamani si nu stiu ce sa fac .vreau sa stiu ce sume trebuia sa mi plateasca ca si contributii obligatorii ,unui angajat cu 8 ore,de munca 6 zile pe saptamana la salariu brut de 2550 ron (2 luni )si 3 luni minim pe economie in romania ?
Contributii Angajat
Asigurari Sociale (CAS) 25%
Asigurari Sociale de Sanatate (CASS) 10%
Impozit pe venit (IV) 10%

Contributii Angajator
Contributie Asiguratorie pentru Munca (CAM) 2.25%

Puteti accesa acest link
[ link extern ] /