Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire din salariu
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire din salariu

Buna ziua,
Un salariat a avut 2 popriri emise de 2 executori judecatoresti. Dupa 1 an de zile de la incetarea contractului individual de munca, aceasta s-a reintors la firma, avand un nou contract de munca. Avand in vedere ca acum e incadrat cu alt contract de munca, societatea e obligata sa popreasca salariul si sa vireze in continuare catre executori sumele respective?
Doar pe baza unei adrese din partea executorului aveti aceasta obligatie.