avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Am castigat un proces privind salarii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Am castigat un proces privind salarii restante. Decizia ...

Buna ziua. Am castigat un proces privind salarii restante. Decizia tribunalului este: Obligă pârâta la plata drepturilor salariale restante actualizate cu indicele de inflaţie şi la care se va adăga dobânda legală penalizatoare de la data scadenţei drepturilor şi până la data plăţii efective.
Cum se poate verifica dacă pârâtul calculează corect aceste drepturi , există vreun program online?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:24, 30 Aprilie 2023
Puteti apela la un expert contabil sau un executor judecatoresc.
Poți apela la executor dacă pârâtul plătește?
Eu vroiam doar să verific și în caz că n a plătit cât trebuie dacă nu ne înțelegem atunci să apelez la alte căi

Cornel Vasile a scris:

Puteti apela la un expert contabil sau un executor judecatoresc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Expertul contabil sau executorul pot face calcule.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am hotararea cu dispozitivul urmator : obliga paratul la plata ... tory_bei tory_bei CALCUL CORECT SALARII RESTANTE Am hotararea cu dispozitivul urmator : Obliga paratul la plata diferentelor salariale actualizate cu indicele de inflaţie ... (vezi toată discuția)
Salarii restante oprea_kata oprea_kata Buna ziua, O firma are probleme cu lichiditatile si doreste restructurare. Salariile angajatilor nu au fost platite de 2 luni. Angajatorul vrea sa propuna ... (vezi toată discuția)
Urgent.....! dana131 dana131 Va rog un ajutor din partea dumv, pentru a -mi recupera salariile castigate in instanta ce trebuie sa fac mai departe ?ce acte imi trebuiesc la executor ... (vezi toată discuția)