Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... program vizita minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

program vizita minor

buna ziua!
Ma aflu in proces cu sotul meu (incredintare minor, si divort). Copilul are 3 ani, si el, dupa ce a parasit domiciul conjugal de 6 luni, s-a trezit ca vrea copilul. Banuiesc ca copilul imi va fii incredintat mie, cu toate minciunile care le va spune el...Intrebarea mea este: cand are el dreptul sa-l vada, si cat timp? Nu vreau sub nici o forma sa-l ia in weekend la el. Alta modalitate exista, sau de obicei care este regula?
multumesc
Nu exista neaparat o regula.
Dvs. trebuie sa aratati instantei de ce va opuneti ca tatal sa ia copilul in weekend.
Inteleg ca la acest moment tatal a cerut un anumit program de vizitare?
de ce ma opun?
Tatal lui a parasit domiciliul conjugal in luna iunie, si de atunci nu a cautat copilul niciodata...
Si in plus, juca la cazinouri, tot salariul, nu si-a platit ratele la banci, are restante mari...
Deci?
Deci asta trebuie sa o dovediti in instanta.
daca vi se indredinteaza dvs copilul ..se va ajunge la o intelegere in ceea ce priveste vizitele tatalui