Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... salve,am un vecin care a plantat copaci pe hotar,desi ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

salve,am un vecin care a plantat copaci pe hotar,desi l-am rugat ...

salve,am un vecin care a plantat copaci pe hotar,desi lam rugat sa nu puna,i am printat si legea care spune minim 2 metri,dar trateaza totul cu ingnoranta,mai mult spune ca ii va scoate la primavara,tomana,iar primavara,asta in ultimii 2 ani,cine se poate ocupa?multumesc
dumneavoastra. sunteti direct interesat. il puteti actiona in instanta pentru "obligatia de a face" = desfiintarea copacilor. asta daca nu ii desfiintati dvs.
multumesc pentru sfat,nu stiu ce tip de avocat se ocupa,imi puteti spune,va rog,civil,or cum se chiama?
civil, intr-adevar