Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatie de proprietari. Care sunt obligatiile si ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatie de proprietari. Care sunt obligatiile si drepturile ...

Asociatie de proprietari.
Care sunt obligatiile si drepturile unui chirias?
Cele stabilite prin contractul de inchiriere.
Obligatiile si drepturile fata de cine ,fata de proprietar sau de asociatia de proprietari?
Obligatiile fata de proprietari sunt cele contractual asumate
Fata de asociatia de proprietari,chiriasul are obligatia sa respecte normele de convietuire in comun,regulamentul de ordine interioara