avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Decizie de validare partiala/Comisia Nationala pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Decizie de validare partiala/Comisia Nationala pentru Compensarea ...

Decizie de validare partiala/Comisia Nationala pentru Compensarea Imobilelor
Îmi cer scuze,cred ca nu m-am exprimat bine
Va rog ,dacă poate sa ma ajute cineva!
Dacă contest decizia la tribunal,se oprește și plata compensației deja acordate?
Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Mai 2023
Dimofte Sarolta, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Nu se opreste.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Este o practica a acestei instituții de a subevalua despăgubirile acordate în speranța că beneficiarii deciziei nu vor contesta(unii obosiți de anii pierduți,unii în vârstă etc)Am avut cazuri in care pt imobile de 120000E au acordat 1/3..folosind indici de reducere care nu aveau nici o legătură.. Aveți șanse ,iar pe perioada judecării cauzei transrle pt suma acordata se achita.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sentinta civila maria1956 maria1956 Buna seara,in procesul cu ANRPavem aceasta sentinta:: Respinge cererea de modificare a obiectului contestaţiei formulate de contestatorii.. Dispune anularea ... (vezi toată discuția)
Legea nr 9/1998 validare anrp zeropointzero zeropointzero astept de 2 ani sa primesc validarea dosarului trimis de prefectura (07/2006) catre ANRP. am trimis solicitare in scris catre ANRP in iulie si mi-au raspuns cu ... (vezi toată discuția)
Informatie ContSters137260 ContSters137260 Imi poate spune cineva la ce instanta trebuie sa depun o actiune avand ca obiect obligarea ANRP si a Statului Roman prin Ministerului Finantelor la plata ... (vezi toată discuția)