Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Decizie de validare partiala/Comisia Nationala pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Decizie de validare partiala/Comisia Nationala pentru Compensarea ...

Decizie de validare partiala/Comisia Nationala pentru Compensarea Imobilelor
Îmi cer scuze,cred ca nu m-am exprimat bine
Va rog ,dacă poate sa ma ajute cineva!
Dacă contest decizia la tribunal,se oprește și plata compensației deja acordate?
Dimofte Sarolta, utilizator
Buna ziua,
Nu se opreste.
Este o practica a acestei instituții de a subevalua despăgubirile acordate în speranța că beneficiarii deciziei nu vor contesta(unii obosiți de anii pierduți,unii în vârstă etc)Am avut cazuri in care pt imobile de 120000E au acordat 1/3..folosind indici de reducere care nu aveau nici o legătură.. Aveți șanse ,iar pe perioada judecării cauzei transrle pt suma acordata se achita.