Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren

Buna ziua! Intrebarea mea este: pot ipoteca pentru un credit de nevoi personale cu ipoteca un teren agricol al bunicilor?

Multumesc
buna ziua!
daca banca accepta ca si garantie terenul, da se poate.
trebuie ca bunicii sa iabe cadastru si intabulare pe acel teren..
ContSters97658, utilizator
Multumesc frumos.