Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Angajare contabil la PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Angajare contabil la PFA

Buna ziua,
Am un PFA in domeniul IT, platitor de TVA, vreau sa-mi angajez un contabil, o persaona care are doar diploma de licenta in Contabiliate si Informatica de Gestiune. Pot sa angajez?
maria6009, utilizator
pentru inregistrari curente, fireste! insa semnarea bilanturilor se face doar de contabili autorizati sau experti contabili, in functie de cifra de afaceri.
Mutumesc

maria6009, utilizator