Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anul trecut un vecin care sta deasupra mea si a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anul trecut un vecin care sta deasupra mea si a ...

Buna seara!!!
Anul trecut un vecin care sta deasupa mea si a montat unitatea exterioara a aerului conditionat pe peretele meu exterior.,fara sa ma intrebe sau sa aiba vreun acord scris de la mine sau de la altii.
Pot face o sesizare la organele abilitate sa si mute aerul ??Caci el a zis ca poate sa l puna si pe peretele meu??.Mentionez ca motivul a fost ca baietii care i au montat aerul conditionat au avut scara prea mica ca sa ajunga la peretele lui(etj2.)
Buna ziua!
Puteti face sesizare daca unitatea va deranjeaza.
Peretele exterior e comun, nu e al dvs. Ramane sa ziceti cu ce va deranjeaza. Voiati sa puteti si dvs in acelasi loc?