Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am primit prin posta o înființare proprie venituri ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am primit prin posta o înființare proprie venituri pe un SRL.

Am primit prin posta o înființare proprie venituri pe un SRL.SRLa fost înființata abuziv, sediu social la adresa mea de domiciliu. Eu sunt proprietarul adresei și știu nimic de aceasta firma.(nu mi am dat nici un acord).Cum procedez ca acest SRL sa nu mai aibă sediu social la adresa mea de domiciliu.? Și care sunt pași de urmat.
george-neagu, moderator
Nu avea cum sa fie infiintat abuziv. La înregistrarea sediului social era nevoie de semnatura dumneavoastră ca proprietar pe un contract de comodat prin care puneati la dispozitie acelui SRL o camera pentru sediul social, si de titlul de proprietate în original.
george-neagu, moderator

george-neagu a scris:

Nu avea cum sa fie infiintat abuziv. La înregistrarea sediului social era nevoie de semnatura dumneavoastră ca proprietar pe un contract de comodat prin care puneati la dispozitie acelui SRL o camera pentru sediul social, si de titlul de proprietate în original.
Eu nu am dat acordul nimănui și nu știu nimic de aceasta firma și vreau sa nu mai aibă sediu social la adresa mea Firma este înregistrată în decembrie 2022.Care sunt pași de urmat?
Toni77, utilizator