avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am primit prin posta o înființare proprie venituri ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am primit prin posta o înființare proprie venituri pe un SRL.

Am primit prin posta o înființare proprie venituri pe un SRL.SRLa fost înființata abuziv, sediu social la adresa mea de domiciliu. Eu sunt proprietarul adresei și știu nimic de aceasta firma.(nu mi am dat nici un acord).Cum procedez ca acest SRL sa nu mai aibă sediu social la adresa mea de domiciliu.? Și care sunt pași de urmat.
Ultima modificare: Luni, 29 Mai 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Toni77 , utilizator 15:26, 29 Mai 2023
Nu avea cum sa fie infiintat abuziv. La înregistrarea sediului social era nevoie de semnatura dumneavoastră ca proprietar pe un contract de comodat prin care puneati la dispozitie acelui SRL o camera pentru sediul social, si de titlul de proprietate în original.
Ultima modificare: Luni, 29 Mai 2023
george-neagu, moderator

george-neagu a scris:

Nu avea cum sa fie infiintat abuziv. La înregistrarea sediului social era nevoie de semnatura dumneavoastră ca proprietar pe un contract de comodat prin care puneati la dispozitie acelui SRL o camera pentru sediul social, si de titlul de proprietate în original.
Eu nu am dat acordul nimănui și nu știu nimic de aceasta firma și vreau sa nu mai aibă sediu social la adresa mea Firma este înregistrată în decembrie 2022.Care sunt pași de urmat?
Ultima modificare: Luni, 29 Mai 2023
Toni77, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediu srl alu alu Vreau sa infiintez un SRL, cu doi asociati. Unul dintre ei locuieste cu o ruda de gradul I, avand carte de identitate la acea adresa. Se poate folosi acea ... (vezi toată discuția)
Sediu social sorincapitanescu sorincapitanescu Buna ziua, Vreau sa schimb sediul social al societatii (firma infiintata in 1998). Noul sediu social al societatii vreau sa-l mut la apartamentul pe care il ... (vezi toată discuția)
Sediu srl florink florink buna seara! as avea o intrebare... Eu inca locuiesc inca cu parintii intr-un apartament cu 2 camere. Mama are pe adresa actuala o autorizatie de PFA; ... (vezi toată discuția)