Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Detin o proprietate in Comuna Runcu, sat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Detin o proprietate in Comuna Runcu, sat Rachiti. ...

Buna ziua,
Detin o proprietate in Comuna Runcu, sat Rachiti. Proprietarul din spatele casei mele vrea sa construiasca un drum de acces de la principala catre un depozit de lemne. Acel drum va fi tranzitat de camioane de mare tonaj incarcate cu lemne, camionete, tafuri si alte utilaje forestiere. Va rog sa-mi spuneti daca vecinul meu poate sa construiasca acest drum fara acordul meu (vecinilor).
Va multumesc !
Care este statutul terenului pe care vecinul intentioneaza sa edifice drum de acces?