Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum pot recupera vechimea de pina în \'90, dacă am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum pot recupera vechimea de pina în '90, dacă am Carnetul ...

Cum pot recupera vechimea de pina în '90, dacă am Carnetul de Munca pierdut, iar într. sunt lichidate?
La ITM Carnetul de Munca nu este scanat, iar acum sunt în așteptarea unui termen de judecata din 22 iun 2022...nici azi nu m-au citat pt o data de judecare a procesului pt.reconstituirea vechimii în muncă, necesara la depunerea dosarului de pensionare !
Trebuia sa ies încă din martie 2018, fără a mai socoti și faptul ca sunt mama a trei copii și as fi beneficiat și de un nr.de 6 ani mai repede, deși în momentul de față...nu am nici un venit, deși impozitul casei l-am plătit la zi !
Carnetele de munca nu s-au scanat de catre ITM , ci de catre Casele de Pensii ... acel benefciu de reducere a varstei de pensionare , nu este inca intrat in vigoare.

Ati cautat cine detine arhiva acelor intreprinderi ?

Despre ce intreprinderi vorbiti ?
Cornel Vasile, Consilier juridic