Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara, Ce ma sfatuiti sa fac in legatura cu niste ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara, Ce ma sfatuiti sa fac in legatura cu niste vecini ...

Buna seara,

Ce ma sfatuiti sa fac in legatura cu niste vecini ce de 3 luni fac galagie in fiecare seara dupa ora 22:30 - 23 si uneori tine pana la 1-2 dimineata. De vorbim am incercat sa vorbesc cu ei insa fara rost.

Cu politia se rezolva ceva? Administratorul blocului spune ca legal nu poate face nimic (este persoana juridica).
Daca se poate cu politia ce dovezi am nevoie sau ce am nevoie in general? Sunetele nu sunt prinse de telefon daca incerc sa inregistrez, sunt "infundate".

Multumesc!
Chemati politia atunci cand fac galagie, la ora 22
Fiind problema de litidiu/diferend intre locatari,asociatia d eproprietari nu are responsabilitate in solutionare
Daca vecinii nu respecta programul de liniste prevazut de disp L nr 61/1991 si de regulamentul de ordine interioara al condominiului,aveti dreptul sa sesizati oficial politia teritoriala
Eventualele dv inregistrari telefonice nu pot fi apreciate probe in contextul legii
Politia poate dispune sanctiuni in situatiile in care se confirma sesizarile de incalcare a programului de liniste