Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Înseamnă că totuși nu este bine deoarece eu am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Înseamnă că totuși nu este bine deoarece eu am primit doar ...

Înseamnă că totuși nu este bine deoarece eu am primit doar 621 lei. Deci nu cred că mai mult de jumătate să mi se tragă pentru impozi sănătate și ce se mai trage din salar. Unde se poate face o sesizare în legătură cu asta deoarece cum am zis că nu mia dat nici fluturașul de salar să văd ce mi sa tras din salar.
la 1435 lei brut ar reveni 899 lei net , din calculul meu
Mulțumesc mult. Dar aș avea încă o întrebare care sunt procentele care se trag din salar?

Cornel Vasile a scris:

la 1435 lei brut ar reveni 899 lei net , din calculul meu

Contributia la Asigurarile Sociale = 25%

Contributia la Asigurarile Sociale de Sanatate = 10%

Impozitul pe venit = 10%
Mulțumesc pentru răspuns. O seară minunată.

Cornel Vasile a scris:

Contributia la Asigurarile Sociale = 25%

Contributia la Asigurarile Sociale de Sanatate = 10%

Impozitul pe venit = 10%