Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Îndrumare amânare cauza, lipsa apărător
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Îndrumare amânare cauza, lipsa apărător

Buna ziua!

Rog indrumare in privința a ceea ce urmează sa fac la primul termen de judecată. Am calitatea de reclamant intr-un dosar de custodie unica și majorare pensie alimentara. Cu 2 zile înaintea primului termen de judecată, am reziliat contractul de asistenta juridica cu fostul avocat și am trimis un mail instanței de solicitare amânare cauza in vederea angajării unui apărător ( an Atașat și rezilierea) și dispunerea unui alt termen de judecată, dar totuși doresc sa fiu și prezenta la primul termen. Va rog sa ma îndrumați ce trebuie sa fac când ajung in sala de judecată. Mulțumiri
Ces a faceți,când se face o lista cu cauze care se amână la prima ora,spuneți judecătorului și nr pozitia la care apare în lista dosarul dvs.Cand se striga dosarul spuneți prezent și solicitați amânarea pt motivele precizate ...Succes.