avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1890 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Anulare contract vz cumpărare auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Anulare contract vz cumpărare auto

Buna ziua, masina scoasă de la fisc in urma contract va cumpărare însă după nici 2 zile cumpărătorul nu mai este de găsit . Deci, schimb de acte și bani nu s au făcut. Cum pot anula contractul Pt a putea reînscrie auto înapoi la mine?
Ultima modificare: Marți, 13 Iunie 2023
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:47, 13 Iunie 2023
Contrcatul de vanzare-cumpare trebuie anulat in instanta...si apoi reinscrisa masina

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Luare in evidenta autoturism la taxe si impozite Alexinnos Alexinnos Buna ziua! Am si eu o problema si as dori niste sfaturi.Am vandut un autoturism unei persoane din Bucuresti, eu fiind din Ploiesti si am incheiat un contract ... (vezi toată discuția)
Tzeapa la cumparare masina sh bbusiness bbusiness Am avut intentia sa cumpar un auto SH de la un vanzator aflat in alta localitate. Acesta mi-a cerut copie dupa CI ca sa poata completa fisa de ... (vezi toată discuția)
Bună ziua la toată lumea! am nevoie de un model (formular) ... Valeriu Lalac Valeriu Lalac Bună ziua la toată lumea! Am nevoie de un model (formular) de revocare (anulare) contract de vânzare-cumpărare auto persoane fizice. În Google nu am ... (vezi toată discuția)