Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbaterea mostenirii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbaterea mostenirii

Suntem mostenitorii , unui apartament in Bucuresti.
Ma intereseaza daca unul din cei 3 mostenitori , doi frati si un verisor pot sa vanda separat unul fata de altul apartamentul mostenit fara acordul unuia dintre ceilalti doi
buna ziua!
dupa dezbaterea succesiunii, eliberarea CM, intabularea acestuia, fiecare coproprietar poate sa dispuna oricum de cota parte indiviza ce ii revine din acel imobil!