avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbaterea mostenirii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbaterea mostenirii

Suntem mostenitorii , unui apartament in Bucuresti.
Ma intereseaza daca unul din cei 3 mostenitori , doi frati si un verisor pot sa vanda separat unul fata de altul apartamentul mostenit fara acordul unuia dintre ceilalti doi
Cel mai recent răspuns: ContSters97658 , utilizator 12:31, 27 Ianuarie 2010
buna ziua!
dupa dezbaterea succesiunii, eliberarea CM, intabularea acestuia, fiecare coproprietar poate sa dispuna oricum de cota parte indiviza ce ii revine din acel imobil!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Iesirea din indiviziune Maria Cazanaru Maria Cazanaru Buna Ziua, Va rog tare mult sa ma ajutati si pe mine sa ma lamuresc in urmatoarea speta. In urma succesiunii dezbatuta pe cale judecatoreasca, mama mea, ... (vezi toată discuția)
Intabulare dupa succesiune Aurelia Butiurca Aurelia Butiurca In anul 2010 s-a facut succesiunea in urma decesului tatalui meu. Mentionez ca in apartament locuia mama, fratele meu, sotia acestuia si cei doi copii ai lor. ... (vezi toată discuția)
Cedare la succesiune predaioan predaioan Dupa moartea mamei mele, suntem trei frati si tatal nostru care mostenim o casa care era pe numele mamei.Tata si unul din frati vor sa-mi cedeze mie partea ... (vezi toată discuția)