Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Exista posibilitatea daca a trecut un timp mai indelungat de la decesul proprietarului sa nu mai pot beneficia de dreptul de mostenitor?
Suntem 3 mostenitori (verisori), doi frati de la o sora a proprietarului decedat si unul de la alta sora a decedatei
Imobilul nu este locuit , este debransat de la utilitati iar impozitul anual este platit de catre unul din cei doi frati .
Multumesc!!!
buna ziua!
cotele c vi se cuvin din masa succesorala sunt:
1/2 vor culege impreuna cei 2 descendenti ai unei suroro, iar descendetul celei de a II va culege tot 1/2.
ContSters97658, utilizator