Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua.Vă rog să-mi răspundeți la următoarea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua.Vă rog să-mi răspundeți la următoarea speță.Fiul ...

Buna ziua.Vă rog să-mi răspundeți la următoarea speță.Fiul meu s-a mutat cu o fată incă de când ea era in ultimul an la liceu-el la inceput cu serviciul.Ea a făcut colegiul intre timp el a achizitionat o casă prin credit bancar ajutat si de noi.Acum lucreaza amandoi.Fiind in concubinaj,in caz de fata ar pleca,ar putea avea vreun drept asupra casei?Multumesc
Nu. Daca dovedește ca si ea contribuie la plata ratelor, are un drept de creanta, adica poate cere niste bani.