Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Anulare proces verbal de contraventie Buna seara, In ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Anulare proces verbal de contraventie Buna seara, In urma cu ...

Anulare proces verbal de contraventie

Buna seara,
In urma cu ceva timp, am fost amendat de catre Politia Locala a Sectorului 1, deoarece stationam la o distanta neregulamentara de trecerea de pietoni, in zona Trezoreriei Sector 1.
In ziua respectiva, eram cu masina societatii la care sunt angajat. Cand mi s-au cerut documentele, am inmanat agentului talonul autoturismului personal, alta marca si alt numar de inmatriculare.
Intrebarea este daca se poate anula procesul verbal de contraventie atata timp cat autoturismul pe care il conduceam nu corespunde cu autoturismul mentionat in procesul verbal? Daca da, in baza carei legi si carui articol?
Mentionez ca am facut contestatie si in raspunsul primit de la PL sector 1, acestia specifica ca nu detin probe foto sau video.
PL sector 1 are dreptate.
In afara de probele foto/video ,omiteti ca PV contine inclusiv datele dv de identificare CNP,adresa domiciliu