Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Este impozabilă suma de bani pe care o plătesc mamei ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Este impozabilă suma de bani pe care o plătesc mamei fiului ...

Este impozabilă suma de bani pe care o plătesc mamei fiului meu, care nu are niciun fel de venituri, pentru întreținerea acestuia? Dar suma plătită direct acestuia?
Cum se procedează?
Nu este un venit impozabil.
Poate nu ati pus intrebarea complet . Pentru sotie si fiu nu este venit impozabil . Dar , pentru ca dvs. platiti aceste sume din venitul pe care il obtineti , acesta ( venitul dvs. ) se impoziteaza conform legii , sumele platite persoanelor in intretinere nu sunt deductibile fiscal . Daca nu asta doreati sa stiti , ignorati aceasta postare .
CHKa, utilizator