Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prin intermediul unei firme de intermediere am adus ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prin intermediul unei firme de intermediere am adus din Sri Lanka ...

Prin intermediul unei firme de intermediere am adus din Sri Lanka muncitori necalificați. Conform ofertei de angajare s-au stabilit următoarele:
- salariu de bază brut lunar 500 eur;
- cazare și masa asigurate de angajator.
Din punctul de vedere al tratării diverselor beneficii pe care le asigurăm, sunt sau nu considerate drepturi în natură, purtătoare sau nu de contribuții și impozit pe salariu? De asemenea, dorim să știm dacă sunt proceduri/particularități în legătură cu salarizarea acestor persoane de care ar trebui să ținem cont.
Teebuie sa respectati cuantumul salariului minim brut pe economie ( 500 euro este sub 3000 lei sau 4000 lei).

Avantajele în natură: ce sunt și cum se impozitează
[ link extern ] /
Cornel Vasile, Consilier juridic