Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Nu doreste nimeni functia de presedinte asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Nu doreste nimeni functia de presedinte asociatie

Buna ziua,
In bloc nu vrea nimeni sa fie presedinte. Ce este de facut ?
Presedintele asociatiei si-a dat demisia, satul de calomniile diversilor locatari aflati de cele mai multe ori sub influenta alcoolului si in prezent nu vrea nimeni din bloc sa-si asume raspunderea pentru functia de presedinte.

Mai poate functiona asociatia de proprietari doar cu firma de administrare si cenzorul ?
PS: nici cei din comitet nu vor sa se implice cu nimic. Toti fug de raspundere.

Multumesc anticipat pentru raspuns!
stanciu4444, utilizator
@robert1958
Sunt de acord sa punem capăt acestei discuții, mai ales ca o luați prea personal și greșiți în multe privințe.

Citiți va rog art. 49 alin.4 mai spre final și va veți da seama

Art. 50 are exact sensul pe care vi l-am prezentat și se bazează, extrem de simplu, pe limba română, cum am argumentat. Dacă știți alte sensuri, deschideți un topic separat și continuam, fără atacuri la persoana și la studiile și cunoștințele celuilalt, asa cum ați fost deja avertizat.

Aici am rugămintea să vă opriți, asa cum v-ati declarat intenția. Mulțumesc frumos.
Avand in vedere ca se continua o dicutie inutile, acest topic il voi inchide.