Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... FISA POSTULUI- Formularea "si alte atributii" este ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

FISA POSTULUI- Formularea "si alte atributii" este ilegala?

Buna ziua!

o fisa a postului care prevede textul “si orice alte atributii..” sau expresii cu continut asemanator, care lasa loc la interpretari este ilegala.

Contravine carei legi? Ptr ca tocmai ce am primit o astfel de fisa si as dori sa stiu ce argumente in baza unei legi as putea sa dau. Ptr ca da, intr-adevar nu este normal sa existe astfel de formulari, dar m-ar interesa si ce lege este incalcata.

Multumesc frumos!
Ati primit fisa postului ?
O singura data la angajare...ulterior nu am primit un ex din fisa postului

Cornel Vasile a scris:

Ati primit fisa postului ?

Alte decizii de modificare a atribuțiilor ati primit?